Co se týče věcí, závislost na drogách, alkoholu, cigaretách, internetu…

V dnešní materiální době máme velký problém s majetky – ovládá nás absolutní závislost. Díky množství majetku roste naše Ego. Zvedáme si sebehodnotu, ale ne opravdově – vnitřně, ale pouze jen navenek. Tvoříme si masky a myslíme si, že to nikdo nevycítí. A o to právě jde. Naší vnitřní slabost vycítí úplně každý. Jedná se o energetický přenos – mimosmyslové vnímání. Podle úrovně naší sebehodnoty bude s námi komunikovat okolní svět.

Bohužel/bohudík nastává doba, kdy zjištujeme, že peníze nejsou to hlavní. Ano, když jich máme nadbytek, je život lehčí. Ale pokud nejsme šťastni sami se sebou, tak nás ty peníze vnitřně nenaplní. Jsou jen pozlátkem. A na chvíli.

Příběh z mé porady

U jednoho mladého muže jsme meditacemi řešili závislost na lécích od bolesti. Tady bylo potřeba zvyšovat především jeho sebehodnotu i jinými meditacemi. Probíhalo to souběžně s fyzioterapií a změnou životního stylu obecně. Opět jsem přesvědčená, že bez léčby podvědomí by to bylo neúplné a asi by se jeho stav časem zhoršil. Příčina byla v dětství. Velké nepřijetí rodiči – bloky v hrudní části páteře. Opět byla zasažena srdeční čakra.

Nezdravé závislosti

Co se týče lidí

Prioritně na rodičích a dětech

Jsme nezdravě závislí na ostatních, prioritně na rodičích a dětech. Nejde o to, že nám je s někým hezky, ale když nemůžeme bez něj být, stále ho obtěžujeme. A to už není v pořádku. Pokud to v sobě uvolníme a pustíme, vztahy jsou o to krásnější. To mi věřte. 🙂 Přestaneme se navzájem ovládat.

Často jsou závislosti karmického charakteru a je potřeba provést meditace rodových linií – DNA. Na tyto terapie se můžete objednat individuálně nebo se provádí hromadně na celodenních seminářích.

Mnohdy jsem nezdravě závislí na lidech, kteří nám už nic do života nepřináší. Jde jen o stereotyp nebo naší pohodlnost, že nechceme nic měnit. Ale sami víte, že když vám s nimi není delší dobu dobře a přesto s nimi jste, jedná o nezdravou závislost. Někdy jsme nezdravě závislí na kamarádech, kteří už dávno neplní úlohu kamaráda (třeba nás energeticky „vysávají”). A nebo na partnerovi, i když víme, že vztah je dávno nefunkční.

Nechci v článku radit, jak to řešit. Chci se zaměřit na to, proč je potřeba to řešit. Pokud nám není tato situace lhostejná a hodně trápíme, měli bychom s tím začít něco dělat, jinak časem onemocní naše fyzické tělo. Toto je psychosomatický úhel pohledu. Tím, že nejsme šťastní, začne se v těle blokovat naše energie. Tím vznikne disbalance mezi jednotlivými orgány a pomalu přerůstá v ne-moc. Proto je potřeba prioritně řešit svůj postoj k celé situaci. A jak jinak než odpuštěním a puštěním.

Puštěním v meditaci neznamená někoho fyzicky opustit, i když někdy to situace vyžaduje. Puštění znamená oddělit se od energie toho člověka, aby vás už nevyčerpával. Když se toto oddělí, cítíte se oba svobodně. Už se nezdravě neovlivňujete (neovládáte) a vaše vztahy budou o to krásnější. Krásně to je vidět na vztazích mezi rodiči a dětmi. Ale to popíši až v meditaci puštění dětí do života.

Je potřeba umět odpustit a pustit to, co už nedokážu vyřešit. Vždy se prioritně jedná o mě – o mou spokojenost. Pak kolem mě jsou šťastní i ostatní. A proč? Vyzařuji to. Vysílám vyšší vibrace. Je dokázáno, že každá buňka našeho fyzického těla má různé vibrace a výšku řídí hlavně naše emoce.
Pak i naše aura vyzařuje úplně jiné barvy a má jiný objem než u člověka, který není šťastný.

Celou a všechny meditace seženete zde: meditujdoma.cz