Tato meditace je velmi účinná u lidí, kteří jsou rodiči a neumí energeticky pustit své děti do života. Máme mezi sebou nezdravá energetická pouta, která nás navzájem svazují a je potřeba je odseknout. O to krásnější však budou naše vzájemné vztahy...

„ Jako ptáče, které potřebuje vyletět z hnízda.“

Puštění dětí do života

Děti potřebují pořádně roztáhnout křídla a žít svůj vlastní život. Toto se týká i vás rodičů, vzpomeňte si, jak jste si přáli totéž. Být puštěni svými rodiči do života…. a stalo se tak? Pokud ne, vaše vnitřní dítě na to stále čeká…

Všichni si přejí být svobodní, nechtějí být stále držení ve strachu a příkazů svých rodičů. Pak se divíme, že se o sebe děti neumí postarat?  Jak by mohly?

I pták musí roztáhnout svá křídla a být volný. Aby se rozletěl do světa, musíme i my energeticky pustit ta svá mláďata, i když to bolí. Věřte mi, že když to dokážete, budete mít o to krásnější vztahy. To je odměnou za důvěru, kterou jim dáte.

Než se s nimi rozloučíte, je důležité je přijmout přesně takové, jaké jsou. Omluvit se jim za to, co cítíte, že je potřeba.  Jsou vaše zrcadlo. Uvidíte tam kus svého já. Dítě je vás dvou, a to je třeba pochopit. Má vaše DNA /KARMU jako vy. Potřebuje svobodu a důvěru, že svůj život zvládne i bez vaší pomoci. Protože někdy to není pomoc v pravém slova smyslu. A hodně bolí dívat se na to, že vaše dítě není šťastné. Děti nejsou naši rukojmí, nemohou žít náš život, ale svůj vlastní. Ať se nám to líbí či ne, musí převzít za své činy zodpovědnost.

Je to koloběh života

A my rodiče nesmíme přestat žít. Naopak, začneme další etapu svého života. Bude jiná, ale taková, jakou si ji uděláme. Mnohdy je tohle velká zkouška partnerství, co dál spolu a bez dětí?

Spousta párů tuto situaci neustojí, pokud hodně lpí na svých dětech, celý život věnovali jen jim a čekali vděk? Život jde dál… Většinou přijdou vnoučátka, kterým se věnujeme zase úplně jinak než svým dětem. Vše je, jak má být.

Příběh z poradny

Paní začala mít psychické problémy, když jedna dcera odjela studovat na druhý konec republiky a další se do roka vdala. Tato meditace puštění svých dětí do života ji naprosto postavila na nohy. Přizpůsobila si život svému volnu, začala se věnovat svým koníčkům. Díky terapiím přehodnotila spoustu věcí ve svém životě. Pak se jí jednoho dne dcery svěřily, že tak trochu utekly z domova. A teď se tam rády vrací, když neslyší stále co se musí a co nesmí….


Nejen meditaci Přijetí, odpuštění a puštění svých dětí do života, ale i jiná meditační témata můžete vyřešit skrze mé meditační 3 CD. Není to jen meditační hudba, ale také mluvená meditace.