tato už pravidelně se opakující diagnostika má velký význam v tom, že nám – terapeutům přináší zpětnou vazbu, kterou rádi předáváme dál formou přednášek a nově i blogu. Výhodou je i její akční cena, proto ji řadíme do sekce „akce.“

Co je to za metodu a v čem se liší od běžného biochemického vyšetření?

Tuto metodu vynalezl a uvedl do praxe Dr.G. Enderlein. Zjistil, že faktory, které ovlivňují zdravotní stav každého člověka, se vytváří dlouho dopředu před zjištěním vlastních příznaků konkrétní nemoci.

Metoda pozorování Kapky krve – úvod do mikroskopie živé kapky krve

 • německý lékař Dr.G.Enderlein objevil před zhruba 70 lety tuto průkopnickou metodu zkoumání kapky živé krve
 • zkušenému terapeutovi se v „temném poli mikroskopu“ otevírá úžasný svět desítek krevních složek, jež každá vypovídá něco o zdraví „jejího majitele“
 • ve své době ani netušil, jaké dá tímto objevem možnosti svým následovníkům
 • profesor Anderlei vycházel z faktu, že faktory ovlivňující zdravotní stav každého člověka se vytváří dlouho dopředu před zjištěním vlastních příznaků konkrétní nemoci či stavu a v rozhodující míře je ovlivňuje člověk sám svým chováním k tělesné schránce
 • nejde o diagnostickou metodu. Cílem této metody není určit diagnózu, ale pozorovat stav vnitřního prostředí
 • používá se ke stanovení optimální výživy organismu, abychom podpořili zdraví a předcházeli chronickým onemocněním
 • odhaluje množství nevyvážeností ve výživě a ukáže jakoukoli abnormalitu dlouho před tím, než by byly zjistitelné rutinními biochemickými testy
Měření kapky krve

Tato metoda je odlišná od konvenční mikroskopické analýzy krve, protože:

 • krev se nebarví
 • pracuje se živou krví
 • pracuje s kapkou plné krve namísto pouze krevní části
 • pozorovaný vzorek na sklíčku ukáže přítomnost různých mikroorganizmů. Krev a imunitní systém jsou denně vystaveny nesčetným baktériím, houbám (plísním) a parazitům obsaženým v naší stravě, ve vodě z kohoutků, prachu z prostředí a z našich zvířecích miláčků
 • včasná změna životního stylu s navozením psychické pohody, s fyzickou aktivitou, vyváženou stravou a pitím dostatku čisté vody a event. doplněné užíváním výtažků z rostlin, zažívacích enzymů, vitamínů a minerálů může výrazně upravit stav organismu a navrátit zdraví
 • krev je „centrální orgán“, prochází celým naším tělem a přijde tak do styku se všemi našimi orgány a nese v sobě informace o nich
 • sleduje, jak trávíme, jak budujeme svůj imunitní systém, roznáší cenné živiny, ale likviduje i odpadní látky
 • není tedy divu, že nás naše krev může naprosto přesně a jednoznačně informovat o tom, co se v organismu děje
 • prof. Enderlein poznal a ověřil v praxi vzájemnou souvislost mezi stavem, kvalitou, kvantitou, tvarem, aktivitou krevních složek (červené a bílé krvinky, destičky, plazma, fibrin a další) a potřebou úprav „životního stylu“ s cílem přiblížit se k harmonickému fungování tělesných systémů
 • tento stav můžeme nazývat stavem zdraví
 • skutečným cílem vyšetření je poznat, jak v současné chvíli funguje náš organismus a „nastavit“ jeho fungování tak, aby k nemocem nemuselo docházet

Mikroskopické pozorování živé kapky krve může ukázat:

 • stav červených krvinek
 • poškození krvinek volnými radikály a potřebu antioxidantů
 • aterosklerotické plaky
 • bakterie, parazity, plísně /kvasinky/
 • nestrávené bílkoviny a tuky
 • důkaz hormonální nevyváženosti
 • nedostatek kyseliny listové, vit. B-12 a železa
 • špatnou cirkulaci krve a stupeň okysličení
 • krystaly kyseliny močové a riziko dny

Co mikroskopie živé kapky krve nemůže ukázat:

 • vaši krevní skupinu, na tu je zvláštní test
 • stanovit přesnou hodnotu pH krve
 • hladinu cukru – glykémii

Co Vás u nás čeká, pokud se rozhodnete přijít ?

V rámci půl hodiny zkontrolujeme stav Vaší krve metodou, kterou jsem Vám popsala. Pokud neznáte svou krevní skupinu, sdělíme Vám ji speciálním testem. Je smutné, že málo z nás je informováno o tom, jakou mají krevní skupinu.

Od toho se tolik odvíjí!
Každá krevní skupina má rozdílný metabolismus a životní nastavení.

Elen Fischer

Krevní skupina 0 potřebuje ve stravě nejvíce bílkovin, od přírody jsou to lidé fyzicky zdatní, ve sportu mají rádi silové sporty. Pokud člověk s krevní skupinou 0 chce být vegetarián a nedoplní živočišné bílkoviny jinou formou (např. konzumací veganského proteinu ), stává se z něj časem obézní vegetarián. Má velký nadbytek sacharidů ve své stravě.

Zato krevní skupina A se ráda stravuje lehce, popřípadě přechází velni lehce do vegetariánství nebo jiných směrů stravování. Sporty volí klidnější, má sklony i k relaxaci např. jóga. Neznamená to, že nemůže vykonávat cokoli jiného, jen jí to není úplně přirozené. Pokud konzumuje stravu s převahou živočišných bílkovin a tuků, má různé trávicí potíže, exémy, nadváhu.

Krevní skupina B – to jsou lidé, kteří mají rádi mléčné výrobky, sýry, luštěniny. V konzumaci masa dávají přednost vepřovému masu. Je to více-bílkovinná krevní skupina než je krevní skupina A.

Krevní sk. AB – je smíšená, A + B. Záleží, k čemu se více přiklání.

Samozřejmě hraje roli mnoho dalších faktorů, proč děláme to či ono, ale pokud chceme mít dostatek energie, mít vyváženou stravu a odpovídající životní styl, hraje krevní skupina nemalou roli.

V rámci pozorování Vaší kapky se nejprve zaměříme na stav krve, zda jsou červené krvinky slepené, husté nebo volně plovoucí.

Rozdíly krve
Co můžeme pozorovat

Takže po shlédnutí obrázků můžete souhlasit, že hustá krev aby se dostala tam, kam má, potřebuje patřičný tlak…?

Pokud ji dáme dostatek tekutin, tlak se zmenší …? Pokud nejsou cévy zanesené a zúžené, tak jsme schopni vyřešit otázku vysokého tlaku pouze změnou životního stylu.? Ano, na tom se obrovsky podílí pitný režim.

Dále sledujeme tvar červených krvinek, jejich poškození, vypadají jinak, pokud jsme ve velkém stresu. Také nás zajímá počet bílých krvinek a jak se projevují v krvi. Vypovídají něco o stavu Vaší imunity.

Dále se zaměřujeme na plazmu, jestli je čistá, mnohdy tam plavou nestrávené tuky, jsou patrné urátové krystaly – nadbytek živočišných bílkovin ve stravě. (souvisí s nemocí DNA)

Poslední dobou má mnoho lidí problém s nesnášenlivostí lepku a mléčné bílkoviny. Toto je také vidět v plazmě. Dále plísně, paraziti – toto odhalení pomůže objasnit, proč se stále necítíme dobře.

Stav červených krvinek také vypovídá o nedostatku živin. Poslední dobou je patrný velký úbytek železa, omega 3 , minerálních látek.

Ellen Fischer

Nedostatek omega 3 souvisí s tím, že ve stravě nekonzumujeme dostatek ryb a kvalitních nenasycených tuků. Díky tomu nemá dost výživy štítná žláza a kruh se uzavírá- nefunguje správně metabolismus. Nehubneme a jsme unavení.

Mnohdy ke mně do poradny přijde klient obézní a málokdy si uvědomí, že za obezitou se skrývá nedostatek živin v potravě. Konzumuje jen prázdné kalorie , což se pak ukládá ve formě tuků.

Proto v rámci této akce provádíme i metabolické měření, kde vyhodnotíme stav Vašeho těla:
tuky, BMI ixdex, stav vody v těle. Kontrolním měřením vyhodnotíme i správnost Vaší stravy-správný poměr S:B:T(sacharidy,bílkoviny,tuky) konkrétně na Váš metabolismus. Toto hraje obrovskou roli. Pokud není tento poměr vyvážený , nezhubnete nebo ještě přiberete.

Nezhotovuji jídelníčky na míru podle tabulek, od toho jsem už dávno upustila, učím klienty zdravému životnímu stylu. Ale poměr živin hraje zásadní roli u dané krevní skupiny.

Je hezké, když můžeme klientovi ukázat shodu mezi metabolickým měřením a tím co jsme našli v krvi. A ještě krásnější na tom je mu ukázat cestu, jak to může změnit, aby byl dlouho zdráv.

V rámci krátké závěrečné konzultace pak zhodnotíme výsledky a navrhneme řešení. Možností je spousta.

Záleží na tom, jak je tělo zanesené – můžeme začít změnou stravy, čistící bylinné čaje. Ale pokud je klient hodně obézní, zanesený, je potřeba tomu pomoci větší detoxikací (alkalizace + doplnění živin).

Klientovi je doporučeno vždy jen to, co je potřeba. Sám se rozhodne, jak s informací naloží.

Výsledky pozorování živé kapky krve před a po užití produktů 7.2

9 hodin po podání 5 tablet molekulárního vodíku
9 hodin po podání 5 tablet molekulárního vodíku

Krátkodobý účinek – podání jednorázově 5 tablet .

Obr.č. 2 – č.3. Začínají se oddělovat červené krvinky od sebe, jsou volněji plovoucí. Až po obr. č.6. Zde je nejsilněji vidět účinek vodíku. Každá krvinka je volně plovoucí. Dochází k většímu přenosu kyslíku- větší energie.
Top znamená, že u této testované osoby byl krátkodobý účinek nejefektnější po 6 hodinách.

Pak po 8 až 9 hodinách se už krev začíná zase shlukovat.viz obrázek Č.7 č.8.

Dlouhodobý účinek – užívání 5-0-5 denně

Obr.11 a 12 dole – je evidentní zhoršení krve- hustota. Klientka procházela silnou detoxikací.

Paradoxně fyzicky se cítila úžasně, pociťovala nárust energie. Toto je projev správně nastavené detoxikace. V dětství prodělala vážnější onemocnění – mononukleózu a to se tam také projevilo.

Po měsíci se začaly projevovat pozitivní změny i v krvi a testovali jsme účinek až 6 měsíců. Dávkování jsem v průběhu snížili na 3-0-3. Očista proběhla na výbornou.

Dlouhodobé výsledky použití molekulárního vodíku

Prostřednictvím této ukázky jsem Vám chtěla nastínit i to, že nejde vše hned, jak bychom si přáli, ale pokud to provedeme důsledně, výsledek se vždy dostaví.

Také je důležité vědět, že je potřeba dodat tělu živiny, aby správně fungovalo. Změnou stravy.

Detoxikace v nás pouze uklidí…

Máte k něčemu dotaz? Napište mi nebo zavolejte .