Strach je jedna z nejsilnějších emocí, které nám brání žít život podle našich představ. Brání v toku energie KUNDALINI síly.  Pokud nás už nezdravě ovládá, bojíme se udělat jakoukoliv změnu, přestaneme si věřit. Strach je schopen nás úplně paralyzovat. Mnohdy pramení z rodových linií, pokud tam byl silně zakořeněný-nepřijatý, máme ho v sobě i my – nepřijatý.

Tato informace je v nás uložena v podobě DNA/duchovně KARMA. Mnoho lidí bylo vychováváno ve strachu s pocitem viny. A toto nastavení má i v sobě. Je potřeba přeprogramovat toto nastavení.

Taková byla doba. Nyní je čas pochopit, že emoce jsou naší součástí a VŠECHNY tvoří naše emocionální tělo. Je to náš energetický obal. Abychom je svobodnou vůlí mohli používat a tvořili vědomě svůj život.

Ovládnutí strachem

Pokud energetický obal není celistvý a chybí tam některé emoce, které nemáme přijaté, tak právě ty nás začnou ovládat. Zviditelní se více jen proto, abychom je přijali. Třeba právě náš STRACH.

Znáte tu větu…nesmíš mít strach, nesmíš se bát…. postupně vytěsňujeme strach z našeho emocionálního těla.

A tím zabráníme prožití strachu v době, kdy s námi komunikuje.  Upozorňuje nás na nelehkou situaci, je náš přítel…Máme právo mít strach a je potřeba se netrestat, že mám strach. Nejsem špatný. Když zjistíte a nejlépe v meditaci, že vám nechce ublížit, jen vás chrání, rozpustíte v sobě emoci hněvu sami na sebe za to, že jste měli strach, když se to nesmí….

Strachu se zbavíte jedině tím, že ho přijmete. Má své místo v emocionálním těle. Nelze ho vytěsnit. Tím se zmenší a bude Vaší součástí. Pokud není přijatý, nabývá na rozměru.

Pokud nepřeprogramujete své nastavení vůči svému strachu, v dospělosti budete váš strach stále podvědomě vysílat a ten se vám bude zobrazovat ve všech životních situacích.

Strach nás ovládá i v případě lpění na tom co máme a nic měnit nechceme. Často se dostaneme do role oběti a v ní setrváváme.

Někdy je potřeba změna naprosto radikální a my se bojíme, že jí neustojíme.

Přijde s tím spojená další emoce obava a pak nejistota. Chce to mnohdy velkou vnitřní sílu a pokud ji nemáme, bojíme se.  A tím v nás ten strach narůstá a narůstá…PŘIJMĚTE HO a pochopíte jeho důležitou roli ochrany ve Vašem životě.

Celou meditaci Přijetí emocí – strach, obava a nejistota si poslechněte na meditujdoma.cz. Jsou zde k nalezení další mé meditace, které vám pomohou k procitnutí a harmonickému žití.