Toto téma je klíčem k pochopení našeho vlastního nastavení.
Stále řešíme vztahy a hlavně podle výšky své sebehodnoty- SEBELÁSKY.
Pokud se máme hodně rádi, přijmeme názor druhé osoby a pokud s ním nesouhlasíme, respektujeme ho.

I když je pro nás zcela nepochopitelný , už se nás nedotkne. Naopak podle toho jen zjistíte stav jeho nastavení – výšku jeho sebehodnoty.

To , co kritizuje, zase on nemá přijato a tak je to stále dokola… . Má na to plné právo. Jedná podle svého nastavení. Na nás je, jak my se pak rozhodneme, jaký závěr z toho odvodíme.

Pokud ale máme nízké sebevědomí – o to víc urážíme, kopeme. A pak si to vyčítáme. Stále nejsme dost dobří a poměřujeme se. Stále nejsme pochopeni ….souvisí to s tím být dost dobrý pro své rodiče, být přijatý takový, jaký jsem.

Tam se utvářel pocit naší sebehodnoty.

Kdysi Dalajláma řekl – „až mne uvidíš jako odraz stavu své mysli – procitnul jsi…“

Čím větší kopanec- tím větší posun vpřed. Ale jaký posun a proč, když mi někdo tolik ubližuje?

Neubližuje, jen vám zrcadlí vaše nedostatky, jak jinak by jste si uvědomili a zabývali se zrovna tím, co vám tolik ubližuje? A jak my většinou reagujeme ?

Právě naopak, snažíme se rychle zapomenout a jít dál. Ale v tom je ten rozdíl, jestli jdete dál s úplným klidem v duši nebo vás to zasáhlo. Pokud zasáhlo, máte to řešit!

Toto vám váš ne–přítel zrcadlí.

zrcadlení

A až už se budete takto dívat na všechny situace, začnete to reálně žít, věřte mi, že se začnete někdy sami sobě smát, když vám to dojde… Toto je vnímání reality metodou … Ho´opono pono

Co vysílám, to vidím před sebou. A to, co vidím, mám začít řešit…protože jsem stále součástí tohoto nastavení, jinak by jsem nebyl v této situaci.
Stále potkáváme jen ty lidi a tvoříme ty situace, které nás mají něco naučit.
Vše je pro naše dobro, i když to vypadá mnohdy velmi tragicky. Je to jeden velký MATRIX.

A jak poznám, že je to moje, jeho nebo nás obou ? Kdo komu a co zrcadlí ?
Bude to chvíli trvat, pro to tady jsme, chce to velkou trpělivost.

Mnohdy a to všichni vůbec nevidí a nevědí , že to, co kritizují , se týká i jich samotných. Buď tuto vlastnost nemají na někom rádi , ale sami se chovají stejně nebo takoví nejsou ale zcela ji v sobě zavrhli. Nedokážou si představit, že by i oni takoví mohli být – nanávidí to. Toto je většinou problém mnoha lidí, máme potlačené v sobě to špatné. Musím být jen dobrý. Ale já to musím mít přijato i to špatné, toto je celistvost , i když se takto nechci projevovat. Jedině tak mohu být v jednotě a mnoho těchto lekcí odpadne, když to přijmu. Kdo by je potřebovat dál zrcadlit v podobě NE-přítele, když by vysílač už nic takového nevysílal?

A tím vysílačem jsem JÁ v podobě mého nastavení. A jak poznám, že už mám přijato?

Krásný příklad z mé praxe:

Přijde zkouška:

Pokud budete reagovat arogantně, kriticky, necháte se vtáhnout do příběhu, máte stále co řešit. Posun nastane, když si to nebudete vyčítat, že jste zase naskočili na ten program. No a pak přijde další zkouška , je na vás s jakými pocity ji projdete, pokud budou méně sebekritické, sunete se k cíli. Poslední zkouška je o tom, že to jen projde a vyřeší se. Bez pocitu nenávisti, pochopili jste , co jste měli v sobě přijmout.

A věřte mi, že mnohdy nebudete vůbec pochopeni okolím, toto je pocit vaší sebelásky.

A další a další situace Vás bude sunout do většího klidu a vy ji necháte jen plynout, nezasáhne Vás. Pak jednoho dne tyto situace a někdy i lidé s tím spojení zmizí z Vašeho života. Záleží jaké nastavení mají oni a pokud už Váš úkol je splněn, přijdou Vám do života jiné situace v podoně jiných ne-přátel.

A právě na základě toho, kolik toho už máte přijato si tvoříte svůj vlastní životní příběh…

Na tuto větu své terapeutky nezapomenu. Stále jsem nevěděla o čem hovoří…dnes už snad vím… zase jsi naskočila na ten svůj program…

Takže dokažte poděkovat svým ne-přátelům… nejlépe v meditaci

ukázka meditace Nepřítel – největší učitel

Celou meditaci Nepřítel – největší učitel a další vhodné meditace jsem pro Vás připravila jednoduše na stránce meditujdoma.cz .