Co umí meditace?

Pomocí meditace očišťujeme naši mysl. Ne nadarmo se říká: „Ve zdravém těle zdravý duch“. Když je zdravá duše, je zdravé i tělo a naopak.

Každý máme svůj životní příběh. Každý jsme originál. Máme své specifické chování, vystupování, reagujeme různě na nejrůznější situace.

Proč někoho rozhodí situace, nad kterou se jiný ani nepozastaví?
Je to práce našeho nevědomí, které tvoří větší část naší mysli. Do této části se nám ukryly veškeré nechtěné vzpomínky, představy, přání, které si běžně neuvědomujeme.

Aktivace něvědomí se na vědomé úrovni projevuje strachem (který může přerůst až v nejrůznější fobie), obavami, nejistotou, závislostí na někom, na něčem. V určitých situacích reagujeme ukřivděně a neumíme odpustit těm, kteří nám ublížili.

Srovnáváme se s ostatními, posuzujeme, nevěříme si – nikdy nebudu dost dobrý a úspěšný, nemám na to. Hledáme chybu všude a ve všech kolem a nedošlo nám, že abychom mohli něco změnit, potřebujeme začít právě u sebe.

Meditační cvičení vám pomůžou proniknout až do hloubi vašeho nitra, “vrátit se v čase”, znovu si prožit ony nechtěné vzpomínky – přijmout je a odpustit.

A co vám to všechno přinese?

Budete si více užívat krás okolního světa, život dostane nový rozměr, nový smysl, začnete dělat činnosti, o kterých jste byli přesvědčeni, že na ně nemáte nadání…možná začnete zpívat, malovat, naučíte se cizí jazyk, začnete plavat, běhat… Do života se vám vrátí dětská radost a hravost, budete mít chuť tvořit. Nečekané a nepříjemné situace ve vašem životě začnete brát s větší lehkostí. Začnete se na svět usmívat SRDCEM.

Pravidelné meditování vám přinese úlevu od každodenních starostí, je to čas, kdy se zastavíte a jste pouze sami se sebou.

A co vše se dá považovat za meditaci?

I pouhá procházka, výšlap, běh, lezení či bouldering může být určitou formou meditace na bázi zklidnění těla. Při všech těchto aktivitách můžete při změně myšlení získat vládu nad svým tělem a budete výkonnější.

Tyto aktivity svěle doplňují hromadné meditace, při kterých se věnujeme nejen fázi zklidnění dechu, těla a mysli, ale také se zaměřujeme na konkrétní témata, jako je strach, obava, nejistota, lpění a odpouštění, přijetí rodičů, partnerství, přijetí sebe sama…

Pokud už řešíte hluboko zakořeněný problém, doporučíme vám individuální meditaci. Výhodou této meditace je individuální přístup a řešení konkrétního problému klienta.

Krátce v našem videu…