Co vás napadne, když se vás někdo zeptá, co je to hojnost?

Pro každého z nás může představovat něco úplně jiného. Lidé materiálně založení v hojnosti spatří majetky, peníze, slávu a úspěch. Pro lidi, kteří už jsou na duchovní cestě to bude především vnitřní naplnění – vnitřní klid. Ale není potřeba to oddělovat buď to nebo to. Můžeme mít obojí, a to je cílem…

Jde jen o to vše propojit. Vesmír nám dá vše, po čem toužíme. Ale z hloubi duše – srdcem chceme mnohdy to, co mají druzí. Třebaže v hloubi duše po tom vůbec netoužíme. No a jak už mnozí z nás ví, v tom je celý problém, proč nemáme to, co opravdu chceme. Protože si jen myslíme, že to chceme. Každý, kdo zažil pád dobře ví, jaké to je přijít o hojnost tam venku. To ho nutí k uvědomění si sebe – naplnění zevnitř. Pokud to dokáže, zjistí ten krásný pocit, kdy našel sám sebe. Pak může opět mít hojnost tam venku, ale bude si vše užívat úplně jinak než člověk vnitřně prázdný. Bude jistě vědět co chce, a nejen si myslet, že ví, co chce. Většinou se necháme ovládat okolím a z toho plyne lakota, chamtivost, závist.

Speciálně závist byla klíčem k vytvoření mých meditačních nahrávek. Toto je vlastnost, která je v nás hluboko zakořeněná… je nepřijatá.

Co pro nás znamená nepřijatá závist?

Buď ji nesnáším a nejsem závistivý nebo jsem naopak závistivý a nesnáším jí o to víc. Tak či tak ji nedokážu přijmout. Jenže jsme lidé, kteří potřebují mít všechny emoce přijaté, jsou součástí našeho emocionálního těla. Je tedy potřeba ji přijmout.

Až přijmete svou vlastní závist, obrovsky se vám uleví. Přijmete kus svého já. Pod závistí se skrývají dvě emoce, nepřející a přející.  Záleží na vás, jakou emoci budete prožívat, když se setkáte se svou vlastní závistí… Ta nepřející vám jen ukazuje, že vlastně závidíte někomu, co dokázal. A vy se hněváte na sebe, že to nedokážete taky. Nevěříte si. Máte strach něco změnit a hněvem se za to trestáte. Je to stále o sebehodnotě. Strach a hněv jsou velmi silné emoce, které blokují naší KUNDALINI sílu.

Zkuste použít přející emoci. Ta vás nakopne k činům, které jsou nutné k vašemu posunu. A tu potřebujete poznat, procítit. Toto můžete zažít v meditaci hojnosti, kdy objímáte svou lakotu, chamtivost, závist… Nejprve je vidíte jako nehezké bytosti. Časem vám s nimi bude hezky, a nakonec se promění ve vás samotné. Poté budete mít přijaté tyto vlastnosti a emoce. Sami uvidíte, jak změníte své vnitřní nastavení. A jak už víte – to, co vysíláme, přitahujeme. Sami poznáte tu změnu venku…

Hojnost je energie, která musí proudit… čím víc dáš, tím víc získáš.
Ať už v podobě peněz či lásky…

Celou meditaci Hojnost je energie, která musí proudit si můžete poslechnout v mém meditačním 3CD. Více informací a mnoho dalších meditačních nahrávek naleznete na meditujdoma.cz.