Tato meditace se dá provádět mnoha způsoby a je pro nás velmi důležitá. Má klíčovou roli z hlediska naší energetiky. V jednotlivých čakrách koluje velmi potřebná energie pro naše fyzické tělo. Každá čakra má svůj význam a pojí se s konkrétními orgány fyzického těla a také s určitou duševní a duchovní úrovní.

V těle máme 7 čaker, pomocí kterých jsme napojeni tzv. „mezi nebem a zemí“. Je to kanál energie, která z vesmíru prochází námi do země, kde nás uzemňuje a zase zpět, kde nás pojí s vesmírem. Pokud jsou čakry průchodné, správně rotující a v harmonii, cítíme se plní energie a je nám hezky. Zkrátka jsme zdraví. Většinou tomu tak ale není.

V meditaci čaker můžeme o sobě zjistit mnohé. Pokud je jednotlivě prodýcháváme, je dobré vnímat, jak se u toho cítíme. Můžeme cítit pohodu, ale také napětí. Někdy nevidíme ostře barvy, máme najednou divný pocit… To vše vypovídá o tom, jak dobře tato čakra plní svůj úkol.

Nejprve si o nich něco řekneme

Čakry v těle

Náš hormonální systém je spojen s čakrami. Každá čakra je spojená s určitou žlázou:

1/ Kořenová čakra: nachází se mezi nohama (oblast hráze) a spojuje nás se zemí. K ní se pojí červená barva. Pokud funguje dobře, jsme ukotveni na zemi. K této čakře patří nadledvinky.

2/ Sakrální čakra: sexualita a tvořivost. Má oranžovou barvu. K této čakře se pojí pohlavní žlázy.

3/ Solar plexus: myšlenky a pocity. Zde je naše „Já”. Má žlutou barvu. Působí zde slinivka břišní.

4/ Srdeční čakra: tady jsou ukryty naše emoce. Srdeční čakra nás spojuje s duševním tělem a pojí se s brzlíkem.

5/ Hrdelní čakra: zde sídlí naše komunikace (vše vyřčené i nevyřčené). Barva je světle modrá. K této čakře se pojí štítná žláza – příštitná tělíska.

6/ Čelní čakra – třetí oko: je to náš vnitřní zrak, intuice, šestý smysl… Patří k ní tmavě modrá barva a pojí se s Hypofýzou (podvěsek mozkový).

7/ Korunní čakra: má fialovou barvu a spojuje nás s duchovním světem. Váže se k Epifýze (šišinka mozková).

Už tato souvislost má z hlediska psychosomatiky velký význam. Běžná lékařská praxe bohužel tuto spojitost prozatím neřeší. A to je škoda, protože právě v konkrétní čakře je blokace energie a tady se většinou nachází příčina problému – to pak způsobuje problém na fyzickém těle. Pokud zharmonizuji určitou čakru, tak se zharmonizují i orgány, které s touto čakrou souvisí.

Ukažme si to na příkladu
Mám problém s komunikaci – nedokážu říct svůj názor. V duchu se na sebe za to stále zlobím. Za nějaký čas to způsobí blok v hrdelní čakře. Mnozí díky tomu pokašlávají, cítí stálý tlak v krku. A jak se to dá odstranit? Je potřeba začít harmonizovat jednotlivé čakry. Dýchací cvičení, meditace. Ale mnohdy je problém podstatně hlouběji.

Díky svému studiu parapsychologie provádím individuální terapie, které jsou hlubšího charakteru. Tady se jedná konkrétně o meditace čaker na 8. úrovni vědomí. Díky své osobní zkušenosti a své praxi vím, že každý z nás má v některé čakře ukrytý příběh, který je uložen hluboko v našem podvědomí. A pokud ho nevyřešíme, nezbavíme se svých potíží.

Konkrétní příběh z praxe

Přišla ke mně paní, která měla dlouholeté bolesti páteře a byla obézní.

Co proběhlo u lékaře
Krevní testy a potřebné vyšetření páteře. Výsledek ? Paní bylo doporučeno zhubnout a lékař ji předepsal rehabilitace.

Jak probíhalo vyšetření u mě
Díky tomu, že stále pracuji s tělem – ano, bylo potřeba změnit stravu. Ta má obrovský význam z hlediska výživy na to, jak se cítíme. Paní se cítila lépe, když zhubla, ale byla stále velmi smutná, zoufalá… Doporučila jsem ji řešit i psychiku. Souhlasila a začala meditovat. Dobře si pamatuji, jak u první meditace nedokázala vůbec ležet. Prováděla ji tedy v sedě. Tam jsem dostala odpověď na její zdravotní stav. Obrovské trauma z dětství. Měla úplně zablokovanou srdeční čakru. A díky tomu měla chronické bolesti páteře.

I u ní proběhly určité hlubší terapie včetně meditace čaker na 8. úrovni vědomí. Tam se rozkryl příběh, který potřebovala v sobě odpustit. Začala se cítit lépe a lépe. Nyní jsme v konečné fázi, kdy ještě ladíme hubnutí, které bylo doporučeno. Bohužel bez sebelásky se to nedaří a v jejím případě by šlo jen o krátký efekt. Proto musí prvně sebeláskou ozdravovat sama sebe. 🙂

Nejen meditace čaker, ale i jiná meditační témata můžete vyřešit skrze mé meditační 3 CD. Není to jen meditační hudba, ale také mluvená meditace.