V dnešní době, kdy se máme velmi dobře, se obklopujeme věcmi někdy až tak nadbytečně, že nás to „zasype“. Kompenzujeme si tím mnohdy svou vlastní hodnotu. A pokud je naše sebehodnota nízká, dostaneme se do bodu, kdy nám to nejprve dělá radost. Pak ale zjistíme, že nějak chceme stále víc a víc. Pocit radosti se nějak začíná vytrácet úměrně výši majetku…

Zjistíme, že si radost pouze kupujeme a dostaneme se do bodu, kdy hodnota člověka = hodnotě jeho majetku.

Pokud je nám v tom hezky, je to v pořádku. Máme vyvážený poměr hojnosti: vnitřní naplnění = vnější naplnění. Ale pokud ne, tak se to týká třeba právě Vás…

Věřte mi, majetek za nic nemůže, to uvnitř máme prázdno a jak už sami asi tušíte, naplnění je nutné provést nejprve u sebe, pak si to dokážeme užít v radosti i vně. Potřebujeme poznat ten pocit, jaké to je být šťastný jen tak.

Je to docela těžké v dnešní době plné materiální hojnosti mít se opravdu rád jen tak, ale když to dokážete, je to pocit k nezaplacení.

Někdy k tomu dojdeme tak, že se o to postará sám život… Na nějakou dobu nám vezme to, na čem nezdravě lpíme. Sami se zamyslete, co to všechno je?

Hodnota člověka je pouze v něm samotném, jakou si sám přiznává. Ale v dnešní materiální době si to ještě každý neuvědomuje.

Nastal čas, abychom si to uvědomili, že hodnotu si máme najít v sobě, a ne koupit v obchodě. S čím to ale souvisí?  Stále se závislostí na někom a na něčem…

Kdy jsme vlastně šťastní?

Když děláme to, co chceme a ne to, co musíme. Protože to štěstí a radost tvoří prioritně čas na sebe a pokud díky péči o ten všechen nadbytečný majetek nestíháme, začneme být v tom nešťastní. Pohltí nás to. Opět se dostáváme k pravé podstatě. Mějme to, co chceme, ne to, co musíme mít. Že to mají ostatní, tak to musíme mít taky, abychom byli stejně dobří jako oni. Stále se tím jen poměřujeme. Ten, kdo to pochopí, a hlavně začne žít, zjistí ten rozdíl.

Příběh z poradny:

Přišla ke mně paní, která hodně kouřila, byla ve stresu a měla vysoký krevní tlak. Chtěla to řešit alternativní cestou, ale ten stres bez toho, že by se zbavila přebytečného majetku se nedařilo snížit. Právě ten byl samozřejmě spouštěč jejich problémů…

Byla velmi pečlivá, vše muselo být dokonale čisté, zkrátka měla toho hodně na úklid, a ještě jí přibyla domácnost rodičů, kteří byli nemocní. Absolutně jí to pohltilo a vzalo veškerý čas na sebe. Při tom všem uklízení začala jen poslouchat meditační nahrávky a pak si je začala pouštět i před spaním a tím začala řešit sebe a pak i ten přebytečný majetek.

Přeji všem, aby to pochopili, myslím, že nastává ten správný čas…

Celou meditaci Lpění a odpouštění kupujte nebo stahujte spolu s dalšími na www.meditujdoma.cz.