Příběh Ellen: „Rakovina nebyla náhoda, ale dar”

 

V roce 2004 jsem onemocněla rakovinou prsu. Zhroutil se mi svět.
Byla jsem mladá, vůbec jsem nevěděla co dál… jestli vůbec přežiju.

Hledala jsem alternativní způsoby
jak se o sebe starat a co změnit do budoucna.

Měla jsem obrovské štěstí na úžasného lékaře Dr. Richtera, který jako jeden z mála má lidský přístup a ten jsem obrovsky potřebovala. Zvládla jsem chemoterapii a už v té době jsem hledala alternativní způsoby jak se o sebe starat a co změnit do budoucna. Nevěděla jsem odkud začít a proč se to stalo zrovna mně.

Tehdy jsem ještě vůbec netušila, že s odstupem času pochopím, že to nebyla náhoda, ale velký dar. Jak jinak by jsem mohla dělat srdcem mou práci bez osobního prožitku?

Otevřela jsem poradnu pro onkologické pacienty, kde jsem klientům předávala své zkušenosti a byla jim vzorem, že to zvládnou jako já.

Začala jsem péčí o tělo. Změnila jsem stravu, prováděla očisty těla a hlavně jsem dbala na výživu. Léta jsem toto téma řešila jako samouk. Pohyb mi byl vlastní, ten mi pomáhal řešit i psychiku, která tolik utrpěla. Pak jsem otevřela poradnu pro onkologické pacienty, kde jsem klientům předávala své zkušenosti a byla jim vzorem, že to zvládnou jako já.

Potřebovala jsem najít a ozdravit své „JÁ“.

Ale to nebylo vše… Řešila jsem „jen tělo“ a tehdy jsem začala chápat, že to má hlubší příčinu, a to v mém psychickém nastavení. Potřebovala jsem najít a ozdravit své „JÁ“. Začala jsem čtením knih, účastnila se mnoha terapií a kurzů a nakonec začala meditovat. Tuto práci na sobě jsem završila 2.5 letým studiem zahraniční školy parapsychologie, metafyziky, kde se na vše pohlíží lékařsky, vědecky, ale už i duchovně. Máme pochopit, kdo jsme a pak pochopíme všechny souvislosti.

Skoro v 50 letech jsem úplně změnila život od základů a začala žít podle svých představ.

Našla jsem se a pochopila, proč se mi všechno stalo! Byla to dlouhá cesta, která vyžadovala vnitřní sílu, trpělivost, pokoru a disciplínu. Skoro v 50 letech jsem úplně změnila život od základů a začala žít podle svých představ, za které si dnes už dokážu nést vědomou zodpovědnost. Díky této osobní zkušenosti jsem svou práci rozšířila o práci s myslí člověka. Našla jsem klíč k našim emocím.

Nyní spatřuji komplexnost mé práce – péčí o tělo a mysl.

Kdo jiný může lépe poradit druhým než ten, kdo dokázal procitnout?