Cítím velkou potřebu něco napsat o dlouhodobém působení stresu na náš organismus. Sama jsem si tímto obdobím prošla a moc dobře vím, jak náročné to bylo fyzicky i psychicky.

V dnešní době, když provádíme metabolické měření a pozorování kapky krve u svých klientů, nemohu si nechat výsledky pro sebe. Jsou velkou zpětnou vazbou pro mne a mým úkolem je šířit tyto informace i mezi Vás ostatní. Koneckonců o tom je má práce.

Náš organismus je uzpůsoben krátkodobému stresu, s tím si hravě poradí, dokonce ho k životu potřebuje, ale co se děje s našimi orgány, když pracují dlouhodobě „ jako když nám jde o život“ ?

Kdysi jsem natočila krátké video s Janou Smrčkovou, kterou tato problematika dlouhodobě zajímá a důkazy bohužel nacházíme pokaždé v kapce krve našich klientů. Rapidně ubývá živin- nejvíce železo, vitamíny a minerální látky, skokově stoupá alergie na lepek a kravskou bílkovinu.

Tento článek by měl sloužít k tomu, abychom nepodcenili výživu, kterou už dnes je nutné doplňovat, ale také se zamysleli, jak tento stres eliminovat.