Doporučuji procházku v hezkém počasí. Nejlépe na louku, kde si natrháte nekvetoucí mladé kopřivy a celé pampelišky (listy, květy, kořen). Smíchejte 2:1. Vše dobře opláchnete a uděláte smoothie. Sama jsem byla překvapená, jak dobře chutná a výsledek Vás mile překvapí. Jak kopřiva, tak i pampeliška blahodárně působí na celý organismus, a jsou ideální pro jarní očistu.

Kopřiva zbaví tělo odpadních látek, působí podpůrně na lymfatický systém a ledviny – je silně močopudná, rozpouští ledvinové kameny. Pampeliška pomáhá tělo zbavovat jedů a toxinů, snižuje krevní tlak, hladinu cholesterolu krvi i hladinu krevního cukru. V pampeliškových listech najdete vitamíny A, B, C, D a betakarotén , jsou zdrojem vápníku, křemíku, železa a draslíku. Omlazují pleť, čistí ledviny, játra a zlepšují trávení. Jen nezapomeňte, že sbírání bylin má také své zákony.

Sbírejme bylinky šetrně a s láskou, nejsou tady jen pro nás. Slouží i ostatním. Nejlépe do proutěné nádoby ne do igelitových sáčků. A hlavně takové množství, které stačíme zkonzumovat.